Bývalý ředitel několika automobilových importů Vladimír Vošický píše další manažerskou kapitolu. Letos se stal zaměstnancem společnosti ÚAMK (Ústředního Automotoklubu). Jaké jsou jeho úkoly?
Podle jeho profilu na sociální síti Linked-in je už dva měsíce pracuje v této organizaci na pozici „Chief Operations Officer“. Co to znamená v českém jazyce? „Zastává funkci provozního a obchodního ředitele ÚAMK,“ upřesnil nám mluvčí klubu Igor Sirota bez dalšího komentáře.
Ing. Vladimír Vošický prošel v minulosti řadou top manažerských pozic nejen ve společnostech v rámci Svazu dovozců automobilů.
Osmnáct let působil ve Ford Motor Company, a to i na mezinárodní úrovni. Prošel také francouzským Peugeotem a mezi lety 2010 až 2019 šéfoval Hyundai Motor Czech. Za jeho éry se značka Hyundai vyhoupla v prodejích mezi tuzemskou importérskou špičku, ale média si všimla také Vošického kontroverzních vztahů s dealery.
Po odchodu z Hyundaie zastával Vladimír Vošický tři a půl roku pozici výkonného ředitele společnosti Kvarto, která zastupuje v Česku řadu značek v oblasti zemědělské a stavební techniky, odkud jeho profesní cesta vedla k Nissanu/Grand Automotive Central Europe, kde ukončil své angažmá v loňském roce.
Zdroj: Linkedin, Igor Sirota a archiv